سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری اولین جلسه ستاد ساماندهی باخرز با محوریت هفته ازدواج

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۶ - ۱۲:۱۶

 کد خبر: 38916

برگزاری اولین جلسه ستاد ساماندهی باخرز با محوریت هفته ازدواج

اولین جلسه ستاد ساماندهی باخرز با محوریت هفته ازدواج برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، اولین جلسه ستاد ساماندهی باخرز با محوریت هفته ازدواج برگزار شد.

فرماندار و رئیس ستاد ساماندهی باخرز ضمن تبریک هفته ازدواج، ازدواج را جز مهم‌ترین نیازهای بشر از دیدگاه قرآن و احادیث نبوی عنوان کرد وگفت: امروزه به دلیل مشکلات اقتصادی، تورم و بیکاری سن ازدواج در بین جوانان بالارفته و 27 درصد ازدواج‌ها در سنین میان‌سالی یعنی 30 به بالا رقم میخورد که این زنگ خطری برای مسئولین کشور است.

شافعی همچنین یکی از مشکلات دامن گیر شهرستان را طلاق زود هنگام جوانان عنوان کرد و افزود: باید سبک زندگی ساده و اسلامی در بین جوانان رواج پیدا کند و جوانان از تجمل گرایی و توقعات زیادی بکاهند و مانند گذشتگان و امامان ما به زندگی ساده اسلامی روی بیاورند.

وی از دستگاه‌های مربوطه خواست تا با برگزاری دوره‌های آموزشی ازدواج آسان برای جوانان و همچنین تهیه جهیزیه برای جوانان نیازمند توسط ادارات کمیته امداد، بهزیستی و سپاه در این امر خطیر به جوانان در شرف ازدواج یاری رسانند .

رئیس اداره ورزش وجوانان باخرز و دبیر ستاد ساماندهی شهرستان نیز در این جلسه ضمن تشریح دستور کار جلسه عنوان کرد: بار مسئولیت متولیان امور جوانان بسیارسنگین است و در حال حاضر ورزش و جوانان بعنوان یکی از متولیان امور جوانان در شهرستان هر ساله سعی کرده با همکاری ادارات مختلف با برگزاری جشن ازدواج و کارگاه آموزشی ملاک‌های انتخاب همسر به جوانان شهرستان یاری برسانند.

اباذری همچنین در انتها از برگزاری کارگاه آموزشی مجازی کاهش اعتیاد زنان و دختران و همچنین کارگاه آموزشی ازدواج آسان به مناسبت هفته ازدواج در این شهرستان خبر داد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه