سرخط خبر

» آخرین خبر » برپایی اردوی مشترک شمشیر بازی با ترکمنستان در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۱/۲۵ - ۱۲:۴۴

 کد خبر: 31230

برپایی اردوی مشترک شمشیر بازی با ترکمنستان در مشهد

رئیس هیئت شمشیربازی خراسان رضوی گفت: رایزنی ها با فدراسیون شمشیر بازی ترکمنستان برای برپایی یک اردوی مشترک در مشهد صورت گرفته است که در صورت تامین اعتبارات می‌تواند فرصت خوبی برای استان در این رشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، علی یعقوبیان اظهار کرد: سال گذشته بعد از چندین سال، استعدادیابی توسط هیئت صورت گرفت که دراین راستا یک تیم نوجوانان و یک تیم جوانان را راه اندازی کردیم.
وی افزود: سال گذشته در مسابقات مختلف مخصوصا در رده سنی نوجوانان و جوانان حاضر بودیم و در رده های پایه عملکرد مناسبی داشتیم، همچنین در المپیاد مشهد در رده سنی 12 تا 15 سال در مجموع سه اسلحه عنوان قهرمانی را بدست آوردیم.
رئیس هیئت شمشیربازی خراسان رضوی بیان کرد: در حال حاضر تیم بزرگسالان هیئت چندان فعال نمی‌باشد و به دنبال جایگزین کردن جوانان برای سال های آینده در این رده سنی هستیم.
یعقوبیان ادامه داد: سال های گذشته موضوع استعدادیابی مقطعی بود اما در سال جاری با توجه به تجهیزات خوب هیئت از جمله داشتن 2 سالن مجهز، تصمیم بر برگزاری ماهانه استعدادیابی در استان گرفتیم.
وی ضمن تشکر از حمایت های اداره کل ورزش استان عنوان کرد: قول مساعد از طرف مدیر کل ورزش استان برای یک سالن دیگر به هیئت داده شده است که با وجود چند سالن می‌توانیم عملکرد مناسب تری را در شمشیر بازی داشته باشیم.
رئیس هیئت شمشیربازی خراسان رضوی اضافه کرد: به مناسبت ماه رمضان، یک دوره جام رمضان را در مشهد برگزار خواهیم کرد که در این مسابقات از خراسان های شمالی و جنوبی نیز دعوت به عمل آمده است.
یعقوبیان اذعان کرد: رایزنی ها با فدراسیون شمشیر بازی ترکمنستان برای برپایی یک اردوی مشترک در مشهد صورت گرفته است که در صورت تامین اعتبارات می‌تواند فرصت خوبی برای استان در این رشته باشد.
وی گفت: مسابقات قهرمانی کشور در بخش آقایان و بانوان نیز بزودی برگزار می‌شود که شمشیربازان خراسانی به این مسابقات اعزام خواهند شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه