سرخط خبر

» آخرین خبر » برنز جهانى بر گردن بانوى کمان دار خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۲ - ۱۳:۵۰

 کد خبر: 31913

برنز جهانى بر گردن بانوى کمان دار خراسان رضوی

مسابقات كاپ جهانى تيراندازى با كمان از 16ارديبهشت ماه در شانگهاى چين پيگيرى مى شد كه در آخرين روز از اين مسابقات كاروان ايران كه هنوز موفق نشده بود مدالى كسب كند، توانست مدال برنز كامپوند جهان را به نام خود ثبت كند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، تیم میکس کامپوند کشورمان با ترکیب ویدا حلیمیان، کمان دار مشهدی، و محمد صالح پالیزبان از تهران در دیدار رده بندى موفق شد با نتیجه 153بر152 مقابل هنگ کنگ به برترى برسد و صاحب مدال برنز شود تا مدالى تاریخى را براى ایران کسب کند.
تیم میکس کامپوند ایران با حضور دختر کمان دار مشهدى در مرحله یک هشتم نهایى مسابقات با نتیجه 151بر150 مقابل کره جنوبى، تیم نخست این بازى ها در مرحله مقدمانى به برترى رسید و راهى دور بعدى شد.
تیم ایران در یک چهارم نهایى با نتیجه 154بر152 مقابل اسپانیا به پیروزى رسید و به جمع 4 تیم برتر مسابقات راه یافت.
در ادامه تیم ایران در دیدار نیمه نهایى با نتیجه 158بر155 مقابل بلژیک شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند؛ اما راهى دیدار رده بندى شده و موفق شد درنهایت مدال برنز جهانى را کسب کند.
در این دوره از مسابقات تیم ریکرو در بخش زنان و مردان با تیم کامل راهى شانگهاى شدند، اما در بخش کامپوند، تنهابانوى اعزامى، ورزشکار مشهدى بود که به همراه تیم کامپوند مردان در رقابت هاى کاپ جهان حاضر شد.
بااین حال حضور تنهاکمان دار خانم در بخش کامپوند یک مدال برنز جهانى را براى ایران درپى داشت. حلیمیان باید با تأیید کادر فنى خود را براى جام جهانى هلند که در خردادماه برگزار مى شود، آماده کند.
ویدا حلیمیان، کمان دار سى ساله مشهدى، از مهرماه سال گذشته پس از سال ها دورى از این رشته به اردوى تیم ملى بازگشت و در حالى که 7سال از آخرین بارى که به عنوان کمان دار در مسابقات حاضر شده بود مى گذشت، در فروردین ماه امسال توانست اولین مدال طلاى میکس آسیا را به نام خودش ثبت کند. او موفق شد در رقابت هاى کاپ آسیا2019 در بخش میکس کامپوند به همراه پالیزبان، اولین مدال طلاى ایران را در این بخش به دست آورد.
او پیش از اعزام به این رقابت ها اظهار کرده بود: تیراندازى را عاشقانه دوست دارم و از آن لذت مى برم و هدفم نیز داشتن لحظات خوب در این رشته است. تابه حال مدال هاى ارزشمندى کسب کرده ام که برخى هنوز توسط شخص دیگرى تکرار نشده اند، اما ازآنجاکه از روى بدشانسى هنوز نتوانسته ام در بازى هاى آسیایى حضور داشته باشم، مى خواهم خود را براى 4 سال دیگر آماده کنم و بتوانم به جمع مدال هاى خود مدال بازى هاى آسیایى را اضافه کنم.
همچنین با توجه به اینکه براى اولین بار قرار است در المپیک2024 فرانسه کامپوند اضافه شود، مى توانیم امیدوار باشیم بتوانیم در المپیک نیز تیر بزنیم.
او که نقره جام جهانى ترکیه و نقره میکس مسابقات جهانى را در کارنامه دارد، سال91 تیروکمان را به دلایلى کنار گذاشت و از تیم ملى جدا شد؛ اما در سال97 دوباره تمرینات خود را در سایت تیروکمان در مجموعه کوثر مشهد از سر گرفت که در رقابت با 428 کمان دار توانست در جمع 12 ورزشکار دعوت شده به تیم ملى قرار بگیرد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه