سرخط خبر

» آخرین خبر » برای ادای دینم به مردم با انگشت شکسته بازی کردم/ معابر سطح شهر برای تردد معلولین مناسب نیست

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۵ - ۱۲:۴۸

 کد خبر: 21455

برای ادای دینم به مردم با انگشت شکسته بازی کردم/ معابر سطح شهر برای تردد معلولین مناسب نیست

ملی‌پوش بسکتبال با ویلچر بانوان گفت در مسابقه فینال در تایلند انگشت دستم شکست اما بنا به دینی که به مردم استان داشتم با همان آسیب دیدگی به میدان رفتم و دومین بازیکن امتیاز آور میدان شدم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، فتانه پورآت اظهار کرد: در مسابقات گذشته که به میزبانی تایلند برگزار شد من و مهسا سعادت به عنوان نمایندگان خراسان رضوی در تیم ملی حضور داشتیم و توانستیم امتیازآور ترین بازیکنان فینال شویم.

وی افزود: قبل از حضور در مسابقات تایلند دیداری با مدیر کل ورزش و جوانان استان داشتیم و مشکلاتمان را مطرح کردیم و برخلاف انتظاری که داشتیم حمایت خوبی از سوی کوروش صبوریان صورت گرفت و کمک هزینه خرید ویلچر به حساب ما واریز شد.

ملی پوش بسکتبال با ویلچر بانوان خاطرنشان کرد: به مدیر کل ورزش و جوانان استان قول دادم تا بهترین نتیجه را کسب کنم، در بازی فینال انگشت من دچار شکستگی شد اما بنا به‌‍قولی که داده بودم و دینی که نسبت به مردم استانم داشتم، باهمان آسیب دیدگی در زمین حاضر شدم و بعد از مهسا سعادت دیگر بازیکن استان دومین بازیکن امتیاز آور زمین شدم.

پورآت تصریح کرد: بزرگترین مشکل ورزشکاران معلول رفت‌و آمد است، معابر عمومی از جمله گذرگاه‌های مترو برای معلولین بسیار خطرناک است زیرا زمین صاف و لغزنده است، به همین خاطر من و مهسا سعادت نمی‌توانیم به پایگاه قهرمانی برای تمرین برویم و در باشگاه‌های نزدیک محل سکونتمان به بدنسازی مشغول هستیم.

وی تاکید کرد: بعد از ماه مبارک رمضان مسابقات انتخابی تیم ملی کشور برگزار می‌شود و امیدوارم تعداد ملی پوشان استان بیشتر از دو نفر شود چرا که استعدادهای خوبی در استان وجود دارد.

ملی پوش بسکتبال باویلچر کشورمان بیان کرد: در کلاس چهار که من در آن بازی میکنم باید از پا نیز استفاده شود، به‌همین خاطر کفش‌های طبی ما که قیمت زیادی دارد زودتر خراب می‌شود نبود اسپانسر هزینه‌های زیادی برای ما به‌همراه دارد و تنها با حمایت مدیرکل ورزش و جوانان نمی‌توان این هزینه‌ها را تامین کرد، اگر به ورزش معلولین توجه بیشتری شود قطعا نتایج آن در عرصه‌های بین المللی نمایان می‌شود.

 ارسال دیدگاه