سرخط خبر

» آخرین خبر » باخت فنی نماینده مشهد در لیگ‌برتربسکتبال بانوان به تکرار بازی، تغییر کرد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ - ۱۴:۱۳

 کد خبر: 40540

باخت فنی نماینده مشهد در لیگ‌برتربسکتبال بانوان به تکرار بازی، تغییر کرد

فدراسیون بسکتبال تصمیم خود را درباره وضعیت ۲ تیم غایب در هفته اول لیگ برتر بانوان تغییر داد و راهی جدید را اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، روز پنجشنبه هفته گذشته قرار بود 2 تیم سینام مشهد و گروه بهمن تهران در بازی افتتاحیه به میدان بروند، اما به‌دلیل تست مثبت 4 نفر از اعضای تیم مشهد، سینام در روز بازی حاضر نشد؛ زیرا براساس آیین‌نامه‌ای که فدراسیون در اختیار آن‌ها قرار داده بود، در صورت ابتلای 30‌درصد از اعضا به ویروس، بازی به تعویق خواهد افتاد، اما پس از اینکه تیم‌های سینام و پاز تهران که چنین‌شرایط مشابهی داشت و در روز بازی در زمین حاضر نشدند، فدراسیون رأی به باخت فنی داد و حریف آن‌ها را پیروز میدان اعلام کرد.

کمیته پزشکی فدراسیون بسکتبال مدعی شد باید نمونه تست کرونای همه اعضای تیم به فدراسیون ارسال شود، اما این کار از‌سوی تیم‌ها صورت نگرفته و همین موضوع باعث شده تا ۲ تیم‌ پاز و سینام با داشتن ۴ نمونه مثبت در هفته نخست حاضر نشوند.

چنین‌تصمیمی شکایت هر 2 تیم را به‌همراه داشت و باعث شد تا شکایت‌های آن‌ها در جلسه‌ای با مسئولان کمیته فنی و پزشکی بررسی شود که خروجی این جلسه رأی به تکرار بازی تیم‌های سینام مشهد و پاز بود.

فریده شجاعی، نایب‌رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال، با تأیید این خبر درباره زمان تعیین‌شده برای برگزاری بازی‌ها اظهار کرد: ‌باید با تیم‌ها صحبت کنیم و ببینیم چه زمانی مناسب است. باید طوری برنامه‌ریزی کنیم تا زمانی که سینام به تهران می‌آید، بازی عقب‌افتاده را هم انجام دهد تا دوباره هزینه نکند‌.

به‌این‌شکل مشکل یکی از نمایندگان مشهد در لیگ برتر حل شده و آن‌ها باید طبق توافقی که انجام می‌شود، در یکی از هفته‌های آینده دیدار با قهرمان فصل گذشته را نیز در برنامه خود قرار دهند. سینام هفته آینده باید برابر نامی‌‌‌نو اصفهان در تهران به میدان برود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه