سرخط خبر

» آخرین خبر » اولین نشست ستاد ساماندهی امورجوانان تربت حیدریه برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۰ - ۱۳:۰۵

 کد خبر: 21325

اولین نشست ستاد ساماندهی امورجوانان تربت حیدریه برگزار شد

اولین نشست ستاد ساماندهی امورجوانان تربت حیدریه با حضور معاون استاندار وفرماندار ویژه شهرستان، معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری، رئیس اداره ورزش و جوانان، جمعی از اعضای ستاد، نماینده سازمان‌های مردم نهاد و هیئت رئیسه پارلمان مشورتی جوانان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، سیدحمیدرضا امینی در این نشست با اشاره به اهمیت موضوع جوان و پرداختن به اولویت‌ها و نیازسنجی در این حوزه مهم‌ترین دغدغه قشر جوان را ایجاد اشتغال عنوان کرد و اهتمام تمامی دستگاه‌های مسئول به‌ویژه بخش خصوصی را در این زمینه حائز اهمیت خواند.

دبیر ستاد ساماندهی امور جوانان شهرستان همچنین به وجود نخبگان جوان در حوزه های مختلف در سطح شهرستان اشاره و تصریح کرد: متاسفانه آمار دقیقی از این حوزه در اختیار نداریم، در تلاش هستیم  با همکاری تمامی بخش‌ها بانک اطلاعاتی این بخش تکمیل گردد.

وی افزود: به نظر می‌رسد هر زمان به موضوع نخبه پروری توجه شده نتایج بدست آمده منجر به پیشرفت و توسعه پایدار شده است.

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان با مهم دانستن توجه به قشر جوان در بخش‌ها و روستاها افزود: از توان و ظرفیت این بخش نیز باید به‌ بهترین شکل بهره گرفت.

وی تاسیس خانه جوان در شهرستان، تدوین اساسنامه و پیگیری روند کار در مجمع خیرین ازدواج و ساماندهی و تعامل با سازمان های مردم نهاد را از مهم‌ترین اهداف در دست اقدام این اداره توصیف کرد و تعامل و مساعدت همه جانبه مسئولین و دستگاه های عضو در ستاد را در این زمینه خواستار شد.

معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری نیز در این نشست با تعریف جوان به عنوان نیروی متجلی اراده، تفکر و خلاقیت گفت: بایستی زمینه‌ی جوان باوری را به معنای حقیقی فراهم نماییم تا جوان فرصت ظهور  پیدا کند و ضمن کسب تجربه ظرفیت و توان خود را نیز محک بزند.

مهدی ناصری افزود: تلاش میکنیم با اعتماد به نیروی جوان از این ظرفیت بالقوه در جهت پیشرفت و توسعه بهره گرفته و در این خصوص با تعامل دستگاه‌های سطح شهرستان در مسیری رو به رشد در ابعاد مختلف حرکت نماییم.

رئیس ستاد ساماندهی امورجوانان تربت حیدریه نیاز به نهادینه کردن فرهنگ جوانی در زمینه های مختلف علمی، ورزشی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی را مقدم بر هر موضوعی دانست و اضافه کرد: فرهنگ سازی موضوع مهمی است که مسئولیت آن برعهده طیف وسیعی از جامعه است و انتظار می رود با تعامل و پرهیز از موازی کاری علاوه بر پیشگیری از انحرافات، درخواست‌ها و نیاز جوانان نیز مرتفع و نشاط و امید ایجاد شود.

اجرای طرح کارآموزی جوانان واجد شرایط در ادارات و دستگاه های مختلف سطح شهرستان، حمایت از مؤسسین سازمان‌های مردم نهاد با ایجاد معافیت جهت تشخیص هویت و ارائه تخفیفات مجوز ساخت و تسهیلات مورد نیاز توسط شهرداری به جوانان از دیگر موضوعات مطرح شده در این نشست بود.ارسال دیدگاه