سرخط خبر

» آخرین خبر » افزایش پنج برابری کبدی‌کاران در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ - ۱۲:۱۵

 کد خبر: 30017

افزایش پنج برابری کبدی‌کاران در خراسان رضوی

رئیس هیئت کبدی خراسان رضوی گفت: در سال گذشته 120 ورزشکار سازمان یافته در رشته کبدی این استان فعالیت داشتند که این تعداد اکنون به 600 ورزشکار افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، حسن احمدیان در حاشیه مسابقات کبدی قهرمانی استان در سبزوار اظهار کرد: خراسان رضوی در سال های گذشته جایگاه خوبی در رشته کبدی کشور داشته و یکی از مهمترین برنامه های هیئت، شناساندن بیشتر این رشته به جوانان است.

وی ادامه داد: باشگاه های خصوصی نگاه مثبتی به آموزش کبدی در رده های مختلف سنی دارند و مربیان حرفه ای در اختیار این باشگاه ها قرار گرفته است.برای آموزش رشته کبدی فقط یک خانه کبدی در خراسان رضوی وجود داشت که اکنون یک خانه کبدی جدید نیز در استان راه اندازی شده است.

احمدیان افزود: 40 مربی کبدی در خراسان رضوی مشغول فعالیت هستند که جایگاه ویژه ای در کشور دارند اما برای توسعه این ورزش، سالانه باید 100 مربی به جمعیت مربیان کبدی استان افزوده شود.

وی اظهار داشت: با توجه به کسب مقام قهرمانی تیم ملی کبدی در مسابقات آسیایی اندونزی در بخش های زنان و مردان رغبت و استقبال از ورزش کبدی نسبت به گذشته افزایش یافته است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه