سرخط خبر

» آخرین خبر » افتتاح ۹ خانه جوانان تا دهه فجر سال جاری در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۲۷ - ۱۲:۲۹

 کد خبر: 39139

افتتاح ۹ خانه جوانان تا دهه فجر سال جاری در خراسان رضوی

مدیر کل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی از افتتاح ۹ خانه جوان دیگر تا دهه فجر سال جاری در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی،فرزاد فتاحی در نشست کمیته تخصصی مشارکت‌های مردمی و سازمان‌های مردم‌ نهاد شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر که در محل خانه جوانان خراسان رضوی برگزار شد، اظهار کرد: مجموعه خانه جوانان سند افتخاری از خدمات دولت در باب توجه به جوانان است. خوشحالیم که جزو استان‌های برتر کشور در خصوص ساخت خانه جوانان هستیم. حدود ۲۵ میلیارد تومان برای ساخت خانه جوانان هزینه کرده و خواهیم کرد و تا دهه فجر ۹ خانه جوانان در سراسر استان افتتاح خواهیم کرد. از مجموع ۹۶ سازمان مردم نهاد، ۲۰ مجموعه در خانه جوانان استان مستقر هستند و برای مابقی آنان مکانی در نظر گرفته‌ایم تا امکان برگزاری جلسات‌شان فراهم باشد.

وی افزود: ۲۲ مرداد ماه میزبان مجمع ملی جوانان کشور بودیم که به دلیل شرایط شیوع کرونا به تاخیر افتاد. مجمع جوانان را هم برگزار خواهیم کرد و در آن مجمع نیز جوانان خواهند درخشید. در حوزه جوانان در طول دو سال گذشته بالغ بر ۲ میلیارد تومان اعتبار جذب کرده‌ایم که تمامی آن در سازمان‌های مردم نهاد هزینه شده است. هرچند مشکلات بزرگی از طریق دیوان محاسبات برای سمن‌های ما به وجود می‌آورند، اما کمک کردیم که این موضوع با حسابرسی حل شود تا جوانان با تجربه بهتری به کار خود ادامه دهند.

مدیرکل ورزش‌وجوانان خراسان رضوی، عنوان کرد: تقاضا دارم که شهرداری و شورای شهر مشهد از جوانان استان حمایت کند. در سال گذشته شهرداری مشهد حدود ۱۰ میلیارد تومان به باشگاه‌ها و هیأت‌های ورزشی کمک کرد. جوانان از جمله نهادهای غیردولتی هستند که می‌توانند در شهر اقدامات تاثیرگذاری انجام دهند. اقداماتی که جوانان برای مقابله با خطرات اعتیاد در حاشیه شهر انجام داده‌اند، به مراتب نسبت به اقدامات دولت هزینه‌های پایین‌تری دارد. از شواری شهر مشهد تقاضا داریم در کنار مسائل ورزشی اعتباری برای جوانان در نظر بگیرند تا تجهیزات لازم خود را فراهم کنند.

فتاحی تصریح کرد: اعتباری که اداره کل ورزش‌وجوانان در اختیار جوانان قرار می‌دهد، تعریف خاص خود را دارد. دیوان محاسبات برای خرید کوچکترین تجهیزات مانند کامپیوتر، میز و صندلی ایراد وارد می‌کند، اما اگر شهرداری و شورای شهر اعتباری در نظر بگیرند، یک خانه جوانان با تجهیزات خیلی خوب خواهیم داشت. معتقدم که جوانان اقداماتی می‌توانند انجام دهند که از دست افراد دولتی خارج است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه