سرخط خبر

» آخرین خبر » استمرار ورزش همگانی از مهم ترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در در سال ٩۹ است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ - ۸:۴۴

 کد خبر: 38621

استمرار ورزش همگانی از مهم ترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در در سال ٩۹ است

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: استمرار ورزش همگاني از مهم ترين برنامه هاي اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در در سال ٩۹ است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در مراسم تجلیل از فعالان توسعه ورزش همگانی خراسان رضوی گفت: ورزش خراسان رضوی در سال ٩٨ سال ویژه‌ای را پشت سر گذاشت، که این موفقیت حاصل تلاش همکارانم در اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی و روسای هیئت‌های ورزشی استان بود، خوشبختانه در سال گذشته توانستیم اقدامات بسیار خوبی را ورزش استان رقم زنیم.

وی ادامه داد: اهمیت این موضوع زمانی مشخص می‌شود که سال گذشته به دلیل شرایط اقتصادی با کاهش 9 میلیاردی اعتبارات روبه رو شدیم و شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم، با این حال توانستیم در تمام برنامه‌های ورزشی حضور پر رنگی داشته باشیم و تمام ورزشکاران و تیم‌های ورزشی بهترین عملکرد را به نمایش گذاشتند.

وی تصریح کرد : اگر در پایان سال 35 درصد از اعتبارات عمرانی تخصیص داده می‌شد می‌توانستیم 90 پروژه ورزشی را در سال گذشته افتتاح کنیم، در سال جدید اعتبارات خوبی برای ورزش استان در نظر گرفته شده است و اگر این اعتبارات تخصیص داده شود حرکت تاریخی در بحث زیر ساختارها خواهیم داشت و پروژهای خوبی را افتتاح خواهیم کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: در حوزه جوانان شرایط خوبی را پشت سر گذاشتیم با همدلی که با دستور مقام معظم رهبری در کشور ایجاد شد، جامعه ورزش و جوانان با هم افزایی که در تمام بخش‌ها انجام شد شرایط خوبی در سطح استان رقم زد،خوشبختانه 25 درصد از بسته‌های معیشتی کشور توسط اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی تامین شد.

وی ادامه داد: 70 هزار بسته معیشتی توسط هیئت‌های ورزشی و سازمان‌های مردم نهاد تهیه و در اختیار اقشار آسیب پذیر گذاشتند و خوشبختانه در این زمینه هم توانستیم رتبه اول را کسب کنیم.

وی در خصوص ورزش همگانی اظهار کرد: استمرار ورزش همگانی از مهم ترین برنامه های اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در در سال ٩۹ خواهد بود، با توجه به اینکه در سال 98 توانستیم رتبه اول را در سطح کشور بدست آوریم باید این عملکرد را در سال 99 تداوم بخشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: تداوم در بحث توسعه ورزش همگانی نشان‌دهنده کار جمعی است که بین ادارات ورزش و جوانان ، شهرداری‌ها، شوراها و دهیاری‌های شهرستان ها رقم خورد.

فتاحی تصریح کرد: سال گذشته در ورزش روستایی و عشایری عملکرد قابل قبولی داشتیم و توانستیم در سطح کشور رتبه اول را کسب کنیم، این موضوع برای استان خراسان رضوی افتخار بزرگی به حساب می‌آید.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: در زمان شیوع ویروس کرونا شرایط سختی را پشت سر گذاشتیم ولی خوشبختانه تمام هیئت‌های ورزشی در این زمان عملکرد قابل قبولی در بحث ورزش در خانه داشتند و توانستیم با امتیاز بالایی نسبت به سایر استان‌های کشور رتبه اول را کسب کنیم که این موضوع نشان دهنده این است که هیئت‌های ورزشی از زمان شیوع ویروس کرونا تلاش‌های زیادی را در این زمینه انجام دادند.

وی در خصوص تسهیلات به باشگاه‌های ورزشی عنوان کرد: خوشبختانه در این مدت شرایطی را فراهم کردیم تا به باشگاه‌هایی ورزشی که بیمه تامین اجتماعی داشتند تسهیلاتی در اختیار دهیم که در حال حاضر اقدامات لازم برای این موضوع در حال انجام است.

وی ادامه داد: وزارت ورزش و جوانان موافقت خود را با پرداخت تسهیلات به باشگاه‌هایی که بیمه تامین اجتماعی ندارند را اعلام کرد تا به این باشگاه‌های ورزشی هم تسهیلاتی ارائه شود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه