سرخط خبر

» آخرین خبر » استفاده از موادمخدر ونیروزا از بی اطلاعی است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۶ - ۱۰:۱۹

 کد خبر: 21835

استفاده از موادمخدر ونیروزا از بی اطلاعی است

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی استفاده از مواد مخدر و نیروزا را گاها از بی اطلاعی ورزشکاران دانست و گفت: یکی از مهم‌ترین وظایف هیئت‌ها آگاه کردن ورزشکاران است.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، امیر زارعی در کارگاه آموزشی مبارزه با مواد مخدر و مواد نیروزا که روز گذشته در تالار اجتماعات اداره کل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اینکه از مواد نیروزا در جامعه ورزشی زیاد استفاده می‌شود و گاها از سر بی اطلاعی مصرف کننده است درصدد برآمدیم تا با هماهنگی اداره کل ورزش و جوانان و هیئت پزشکی کارگاه آموزشی برگزار کنیم.

وی افزود: این کار گاه سه معقوله عوارض استفاده از مواد محرک و مخدر، آشنایی با راهبردهای موفق پیشگیری از سوء مصرف مواد محرک در اماکن ورزشی و نقش آموزه‌های حقوق ورزشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی بررسی می‌شود.

معاون امور ورزش اداره کل ورزش و جوانان استان تصریح کرد: خانم ها عظیمی، رضایی و آقای بخش محبی معاون دادستان خراسان رضوی سه مدرس  مطرح دانشگاهی دعوت کردیم تا موارد ذکر شده را به‌طور کامل و دقیق برای اعضای هیئت‌های ورزشی استان در کارگاه پنج ساعت روشن کنند.

زارعی تصریح کرد: بعد از این دوره اداره کل ورزش و جوانان استان در نظر دارد تا این کارگاه را برای باشگاه‌های خصوصی نیز برگزار کنیم تا آنها از این اطلاعات بهره ببرند.

وی تاکید کرد: آگاه سازی یکی از مهم‌ترین راه‌های پیشگیری است و ورزش همواره به‌عنوان یکی از عوامل باز دارنده استفاده از مواد مخدر بوده پس یکی از وظایف هیئت‌ها شفاف سازی و اطلاع رسانی به جامعه ورزشی است تا با هدایت درست ورزشکاران از مخاطرات استفاده از مواد مخدر پیشگیری شود.

 ارسال دیدگاه