سرخط خبر

» آخرین خبر » استفاده از ظرفیت نخبگان جوان در دستگاه های اجرایی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۱۲ - ۱۹:۲۳

 کد خبر: 21388

معاون سیاسی استاندار تاکید کرد؛

استفاده از ظرفیت نخبگان جوان در دستگاه های اجرایی

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت: هزار و 400 نخبه زیر پوشش بنیاد نخبگان استان هستند که دستگاههای اجرایی باید از این ظرفیت به عنوان مشاوران جوان استفاده کنند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی ، سید جواد حسینی در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان استان تاکید کرد: مشارکت هدفمند جوانان در عرصه های تصمیم سازی و تصمیم گیری، هویت بخشی و جوان باوری از جمله رویکردهای جدی ما است .
وی با اشاره به مشارکت واقعی نظامند و مستمر مردم در قالب تشکیلات، گفت: تشکل های غیر دولتی از ۵۰۰ مورد در دو سال گذشته به یک هزارو ۶۲ تشکل غیردولتی  در سال جاری افزایش یاقته است.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی اظهار داشت: در برنامه ششم توسعه به موضوع جوانان و رفع مشکلات معیشتی، اشتغال و ازدواج آنان توجه ویژه ای شده و دولت گام های خوبی در این مسیر برداشته است.
حسینی در بخش دیگری از سخنانش خاطر نشان کرد: گسترش طرح ازدواج آسان و موفق باید امسال مورد اهتمام ویژه قرار گیرد و در این طرح باید جوانان به ازدواج ترغیب و شرایط آن تسهیل شود.
وی با اشاره به حضور حدود یک میلیون و ۶۱۶ هزار جوان در خراسان رضوی افزود: تعداد کل ازدواج های ثبت شده استان در سال گذشته ۵۴ هزار و ۶۶۵ مورد و سن مردان در هنگام ازدواج ۲۸ سال و زنان نیز ۲۳ سال بود.
وی بیان کرد: پارسال ۱۰۳ هزار و ۵۷۱ فقره تسهیلات ازدواج در استان به زوجین پرداخت شد و هم اینک ۶ هزار و ۱۸۲ فقره تسهیلات ازدواج در نوبت دریافت است.ارسال دیدگاه