سرخط خبر

» آخرین خبر » استاندار: ورزشکاران المپیکی 100میلیون پاداش دریافت می‌کنند/ شرایط ورزش استان مساعد است

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۱۱ - ۱۴:۴۰

 کد خبر: 35138

استاندار: ورزشکاران المپیکی 100میلیون پاداش دریافت می‌کنند/ شرایط ورزش استان مساعد است

استاندار خراسان رضوی در خصوص ورزشکاران المپیکی نیز گفت: ورزشکارانی که بتوانند سهمیه حضور در المپیک یا پارا المپیک را کسب کنند، هدیه 100 میلیون تومانی از ما دریافت می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، علیرضا رزم حسینی پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از قهرمانان ورزش خراسان رضوی که با حضور حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی، فرزاد فتاحی مدیرکل ورزش و جوانان استان برگزار شد، اظهار کرد: از همه قهرمانانی که برای سربلندی کشورمان افتخار آفریدند و موجب سرافرازی خراسان شدند، تشکر می‌کنم.
استاندار خراسان رضوی بیان کرد: واقعیت این است که در 40 سال اخیر کشور توفیقات فراوانی را در زمینه‌های مختلف به‌دست آورده که اگر هر کشوری بخواهد به این موفقیت‌ها برسد باید سرمایه مالی و اجتماعی داشته باشد.
وی تصریح کرد: برخی کشورها، سرمایه مالی ندارند اما سرمایه اجتماعی آنها سبب جمع آوری ثروت شده است.
رزم حسینی با بیان اینکه کشور ما هم سرمایه مادی و هم  سرمایه اجتماعی دارد، گفت: ورزشکاران ما سرمایه‌های اجتماعی تلقی می‌شوند و آن‌ها در سطح بین مللی به کشور اعتبار می‌بخشند.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: سرانه ورزشی کشور نسبت به قبل از انقلاب 40 برابر شده است، در گذشته روستاهایی بودند که هیچ امکاناتی نداشتند اما اکنون شاهد وجود سالن‌های ورزشی در روستاها هستیم، البته باید تلاش بیشتری صورت گیرد تا هیچ منطقه‌ای از وجود اماکن ورزشی بی‌بهره نماند.

رزم حسینی ادامه داد: آن موقع تعداد بیمارستان‌ها ۳۰ عدد بود و اکنون بالغ بر یک هزار بیمارستان داریم، همچنین در حوزه معادن فقط مس داشتیم و امروزه تولید کننده سنگ معدن خاورمیانه هستیم.

استاندار خراسان رضوی گفت: در کنار کشورهایی که در آتش و خون هستند، ما در پیشرفت نظامی رشد خوبی داشتیم، وقتی در آب‌های خلیج فارس کشتی انگلیسی را متوقف می‌کنند نشان از عزت ایرانی است.
وی بیان کرد: ما باید در راستای ارتقا سطح رفاه مردم کار کنیم، اگر 100 شرکت نامدار معین شدند، مسؤولیت اقتصادی نپذیرفتند بلکه توسعه آفرینی می‌کنند.
رزم حسینی در خصوص ورزشکاران المپیکی نیز گفت: ورزشکارانی که بتوانند سهمیه حضور در المپیک یا پارا المپیک را کسب کنند، هدیه 100 میلیون تومانی از ما دریافت می‌کنند.

استاندار خراسان رضوی خاطرنشان کرد: گزارش‌های مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی نشان دهنده این است که ورزش استان شرایط خوبی دارد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه