سرخط خبر

» آخرین خبر » از حضور سمن ها در نمایشگاه های بین المللی حمایت می کنیم

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۲/۲۴ - ۱۳:۲۱

 کد خبر: 31959

از حضور سمن ها در نمایشگاه های بین المللی حمایت می کنیم

سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی گفت:از حضور سمن ها در نمایشگاه بین المللی قرآن کریم به فراخور حال و مجال حمایت می کنیم.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، حسن عزیزی در حاشیه بازدید از اولین روز چهاردهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم که در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی مشهد در حال برگزاری است، اظهار کرد: جای بسی خوشحالی است که برای نخستین بار شاهد حضور 4 سازمان مردم نهاد جوانان با رویکرد اشاعه و ترویج نشاط معنوی و معرفتی و معرفی ظرفیت های هویت ساز و امید افزا در این نمایشگاه هستیم.
وی با ابراز خرسندی که یکی از رویکردهای اصلی این نمایشگاه ، توجه به جوانان و جلب مشارکت آنان در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب است، بیان کرد: برای عبور از شرایط و تنگاهای موجود نیازمند هویت افزایی و اتکای به توانمندی ها و استعدادهای جوانان هستیم که مرزهای واقعیت های موجود را به سوی بایدها و بسترسازی برای شکل گیری تمدن نوین اسلامی فراهم کنند.
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی عنوان کرد: آموزه های قرآن کریم می بایست در جامعه به ویژه در بین نوجوانان و جوانان با گسترش فرهنگ تدبر و تمسک به کلام وحی در چارچوب ارائه برنامه های جذاب و خلاقانه با بهره گیری از ابزارهای گوناگون فرهنگی و هنری بسط و اشاعه بیشتری یابدکه یکی از این راهکارها را بهره گیری از ظرفیت تشکل های مردم نهاد جوانان صاحب نظر در این حوزه های تخصصی است.
عزیزی ادامه داد: این امر می تواند به گسترش هر چه بیشتر معارف قرآنی و تعالیم حیات بخش اسلام منجر شود.
وی تنوع و تکثر در برنامه ها با ایجاد ظرفیت های حضور ناشرین و اندیشمندان سایر ملل مسلمان را یکی از دیگر نکات بارز این نمایشگاه عنوان کرد و گفت: این بستر می تواند به انسجام اسلامی و وحدت دینی و ترویج فضای صلح و امنیت در جامعه بین المللی منجر شود.
سرپرست معاونت فرهنگی و امور جوانان خراسان رضوی تصریح کرد: در این نمایشگاه سازمان های مردم نهاد نوآوران جوان مهر امید، هفت سنگ، یاران گل های فجر خراسان و نوآوران آینده ساز برنا از سمن ها و مراکز وابسته به اداره کل ورزش و جوانان حضور دارند.
گفتنی است؛ این نمایشگاه از 23 تا 30 اردیبهشت ماه از ساعت 18 تا 24 پذیرای بازدید عموم علاقه مندان است.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه