سرخط خبر

» آخرین خبر » برگزاری کاپ سوارکاری کشور در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۷ - ۱۰:۵۵

 کد خبر: 38313

برگزاری کاپ سوارکاری کشور در خراسان رضوی

 رئیس هیئت سوارکاری خراسان رضوی گفت: در شهریورماه کاپ کشوری را زیر نظر فدراسیون سوارکاری در استان برگزار خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، محمدرضا عباس‌زادگان در خصوص بازگشایی باشگاه‌ها و تمرینات سوارکاری ورزشکاران اظهار کرد: با توجه به صدور مجوز از سوی وزارت ورزش و هماهنگی‌ها با فدراسیون، از اواخر خرداد مسابقات خود را آغاز می‌کنیم و باشگاه‌ها نیز بازگشایی می‌شوند.

وی درباره هیئت رئیسه و کمیته‌های هیئت بیان کرد: ترکیب هیئت رئیسه و اعضاء کمیته‌ها مشخص شده و اعلامیه‌های آن را بر روی سایت قرار داده‌ایم. 10 کمیته تخصصی مانند کمیته فنی پرش، داوران و شهرستان‌ها را با حضور متخصصان تشکیل داده‌ایم. در هر کمیته ۸ تا ۱۰ نفر افراد فنی داریم. در زمینه پرورش اسب نیز متخصصان خوبی داریم و قصد داریم در زمینه ژنتیک نیز وارد شویم.

رئیس هیئت سوارکاری خراسان رضوی در خصوص برنامه مسابقات این هیئت ادامه داد: برنامه مسابقات را بر اساس مسابقات کشوری نوشته‌ایم و برای تایید به فدراسیون ارسال نموده‌ایم. حداقل هفته‌ای یک مسابقه در بخش‌هایی مانند پرش، استقامت و زیبایی اسب خواهیم داشت. در نظر داریم کاپ کشوری را زیر نظر فدراسیون در شهریور ماه برگزار کنیم.

عباس‌زادگان درباره وضعیت مالی هیئت و باشگاه‌ها تصریح کرد: با توجه به اینکه ما در اوایل کرونا کار خود را در هیئت آغاز کردیم، هنوز گردش مالی‌ نداشته‌ایم اما در کل بدهی خاصی نداریم.

وی افزود: چندین باشگاه خوب و فعال در مشهد داریم که سعی می‌کنیم از طریق پانسیون اسب، مربیگری و کلاس‌های آموزشی تا حدودی خودکفا شوند اما قطعا نیاز به حمایت‌های بیشتری هست و برنامه‌های خوبی برای جذب اسپانسر در نظر گرفته‌ایم.

رئیس هیئت سوارکاری خراسان رضوی گفت: در میان مردم علاقه‌مندان زیادی به این ورزش وجود دارند و حتی بسیاری به تماشای کورس‌ها علاقه دارند. پیست اسب استادیوم ثامن بسیار مناسب است و امیدواریم تعمیرات آن به زودی به اتمام برسد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه