سرخط خبر

» آخرین خبر » ارائه خدمات توانبخشی در کنار خدمات درمانی به جانبازن و معلولین

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۸/۲۳ - ۱۱:۱۳

 کد خبر: 35833

ارائه خدمات توانبخشی در کنار خدمات درمانی به جانبازن و معلولین

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس قانون برنامه ششم، دولت موظف است که در کنار خدمات درمانی، خدمات توانبخشی به جانبازن و معلولین ارائه کند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، نصراله پژمانفر در دوازدهمین مراسم بزرگداشت روز ملی و هفته پارا المپیک در میان جمعیت چند هزار نفری جانبازان و معلولین استان، ضمن تبریک ایام ولادت رسول اکرم(ص) و تشکر از دست اندر کاران این حوزه اظهار کرد: جدا شدن پارا المپیک از المپیک اتفاقی بود که ما در مجلس شورای اسلامی سعی کردیم آن را رقم بزنیم.
وی افزود: در پارا المپیک، افتخارات زیادی برای ایران بوجود آمده و در این راستا امیدواریم همانطور که خراسان رضوی، سهم خوبی در این افتخارات داشته، این سهم استان بیشتر شود.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی گفت: در حوزه قوانین که ویژه معلولین پیش بینی شده، ما فراکسیونی در مجلس داریم که من نیز در آن هستم. ما سعی کردیم در قوانین این حوزه تغییرات خاصی ایجاد نکنیم و حوزه هایی همچون اشتغال سه درصد معلولین و تحصیل آن ها را پیگیری کنیم.
پژمانفر عنوان کرد: موضوعی را چند روز پیش با وزیر بهداشت پیگیری کردیم که بر اساس قانون برنامه ششم، دولت موظف است که در کنار خدمات درمانی، خدمات توانبخشی به جانبازن و معلولین ارائه کند.
وی ادامه داد: در این راستا ما توافق کردیم که برای تمامی معلولین با بیمه خدمات درمانی، خدمات توانبخشی نیز ارائه شود، همچنین اگر جایی مراجعه کردید و خدمات توانبخشی را ارائه نکردند، به دفتر ما مراجعه کنید تا با مجموعه ای که این خدمات را ارائه نمی‌دهد، برخورد صورت گیرد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر از فتاحی، مدیر کل ورزش و جوانان استان و برگزارکنندگان این همایش گفت: این همایش، برنامه بسیار خوبی است که حداقل سالی یکبار برگزار می‌شود و قطعا برای افرادی که مخاطب پارا المپیک هستند، انگیزه ایجاد می‌کند تا فعالیت های ورزشی خودشان را به صورت جدی پیگیری کنند.
پژمانفر عنوان کرد: قطعا از همین افرادی که در بین تماشاگران این مراسم هستند، قهرمان هایی برای آینده خواهیم داشت که انگیزه شان را از همین مراسمات بدست می‌آورند.
وی در خصوص امکانات عمومی برای جانبازان و معلولین نیز گفت: در راستای آماده سازی تمام اماکن عمومی، این را تکلیف کردیم که خیابان ها و معابر طوری طراحی شوند که معلولین ما با هر نوع معلولیتی بتوانند از امکانات بهره مند شوند و محدودیتی برای آن ها وجود نداشته باشد.
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی در مجلس شورای اسلامی افزود: این موضوع متوجه شهرداری هاست و در این راستا کارهای خوبی صورت گرفته ولی با توجه به گستردگی شهر با جایی که باید باشیم، فاصله زیادی داریم.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه