سرخط خبر

» آخرین خبر » اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده ناشی از کرونا

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۱۹ - ۱۰:۱۵

 کد خبر: 40757

اختصاص ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب‌دیده ناشی از کرونا

مدیر کل اداره ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: حدود ۸۰۰ میلیارد تومان بودجه به وزارت ورزش و جوانان برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده ناشی از کرونا تعلق گرفت.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در خصوص اعطای تسهیلات توسط وزارت ورزش و جوانان به مشاغل آسیب‌دیده ناشی از کرونا، اظهار کرد: برای ارائه تسهیلات به باشگاه‌ها حدود 800 میلیارد تومان بودجه به وزارت ورزش و جوانان اختصاص یافته که این تسهیلات را برای حمایت از مشاغل آسیب‌دیده ارائه می‌شود.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی ادامه داد: به عنوان مثال کسی که مجموعه آبی دارد به مؤسس آن مجموعه تسهیلات اعطا می‌شود، سامانه‌ای تعریف شده که دقیقا از امروز برای انجام امور و گرفتن اختیارات دو هفته فرصت داریم، بودجه‌ای که به استان‌ها تعلق می‌گیرد به میزان باشگاه‌های معرفی شده به وزارت بستگی خواهد داشت.

وی تاکید کرد: برای اطلاع‌رسانی به باشگاه‌ها گروهی مشخص شده، باشگاه‌ها باید تعداد نفرات خود را اعلام کنند و تایید آمار ارائه شده برعهده اداره کل ورزش و جوانان استان است.

فتاحی با بیان اینکه برای هر نفر 16 میلیون تومان وام اعطا می‌شود، خاطرنشان کرد: در خصوص اینکه اگر باشگاهی تحت پوشش بیمه نبوده می‌تواند از این تسهیلات بهره‌مند شود یا خیر باید گفت، دبیرخانه‌ای برای این موضوع تشکیل می‌شود و این موضوع مورد بررسی قرار می‌گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی تاکید کرد: تلاش‌مان این است که از ظرفیت فضای مجازی به‌خوبی استفاده شود، اگر کسی محدودیت داشت و نمی‌توانست وارد سامانه شود، امکان حضور او با رعایت پروتکل و ساعت معین در اداره ایجاد می‌شود.

وی افزود: کلیپ آموزشی تهیه شده و باشگاه‌ها با کمک این ویدئو می‌توانند با نحوه ثبت نام آشنا شوند، تلاش‌مان این است که باشگاه‌های ما متضرر نشوند.

فتاحی تکمیل کرد: باشگاه‌های ورزشی به ۶ گروه تقسیم شدند، به عنوان مثال گروه نخست اماکن آبی  هستند که تا ۹۵۰ میلیون تومان می‌توانند وام دریافت کنند، رشته‌هایی که در این لیست قید نشده طبق تشخیص اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در گروه‌های مختلف قرار خواهند گرفت.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه