سرخط خبر

» آخرین خبر » احداث ۲۰ هزار مکان ورزشی در دولت تدبیر و امید

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۱۱/۰۹ - ۹:۵۶

 کد خبر: 41330

احداث ۲۰ هزار مکان ورزشی در دولت تدبیر و امید

معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان گفت: در سال ۹۲، ۴۱ هزار مکان ورزشی تحویل گرفتیم و امروز مفتخریم این عدد به ۶۱ هزار مکان ورزشی در کشور رسیده است که نشانه تحول بزرگی در زیرساخت‌هاست.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش وجوانان خراسان رضوی، جمشید تقی زاده، با بیان این نکته که خوشبختانه دستاوردهای مهمی توسط دولت انجام‌ شده است، عنوان کرد: در سال ۹۲، ۴۱ هزار مکان ورزشی تحویل گرفتیم و امروز مفتخریم این عدد به ۶۱ هزار مکان ورزشی در کشور رسیده است که نشانه تحول بزرگی در زیرساخت‌هاست.

وی ادامه داد: ۶ مجموعه سالن ورزشی ۵ و ۶ هزار نفری مثل ۶۰۰۰ نفری ساری و سنندج ساخته‌ شده که در دهه فجر افتتاح می‌شود و صدها پروژه افتتاحی توسط مسعود سلطانی فر، وزیر ورزش و جوانان، در دهه فجر اعلام خواهد شد تا مردم شاهد بهبود زیرساخت‌ها باشند.

تقی زاده با اشاره به تصویب لایحه اهداف و شرح وظایف ورزش توسط مجلس شورای اسلامی پس از ۴۹ سال، گفت: این مصوبه توسط شورای نگهبان تصویب و سپس توسط رئیس‌جمهور ابلاغ شد که با تصویب این لایحه تحول شگرفی هم در بخش جوانان و هم ورزش کشور شاهد خواهیم بود.

وی ادامه داد: بر اساس این قانون شورای عالی ورزش‌ها شکل می‌گیرد که می‌تواند نقش خوبی ایفا کند.

قربانعلی قائمی، رئیس انجمن کشتی چوخه کشور، گفت: اگر تاریخچه ورزش سنتی چوخه ورق بخورد زرین‌ترین برگ‌ها متعلق به قهرمانان و پهلوانان شهرستان قوچان است.

وی با تأکید بر لزوم پوشش بیمه همه ورزشکاران، تصریح کرد: قرار نیست یک جوان ورزشکار ما در میدان ورزشی مسابقه بدهد و دچار مشکل شود و کسی از او حمایت نکند و آینده‌اش تحت تأثیر قرار بگیرد من فکر می‌کنم این مهم را وزارت ورزش مثل بسیاری از کارها همچون استخدام، اشتغال و صندوق حمایت از ورزشکاران انجام دهد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه