سرخط خبر

» آخرین خبر » احداث زمین چمن مصنوعی در روستاها/ ۷ خانه جوان در خراسان رضوی احداث می‌شود

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۱۰/۱۷ - ۱۲:۴۳

 کد خبر: 29109

احداث زمین چمن مصنوعی در روستاها/ ۷ خانه جوان در خراسان رضوی احداث می‌شود

مدیرکل ورزش وجوانان خراسان رضوی از احداث چمن مصنوعی درروستاهای استان خبرداد و گفت: 7 خانه جوان در خراسان رضوی احداث می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، فرزاد فتاحی در بازدید از امکان ورزشی مه ولات اظهار کرد: هدف، بازدید از اماکن ورزشی و آگاهی از مشکلات زیر ساختی، ورزشی و حوزه جوانان در این شهرستان بوده است.

وی افزود: جلسه ای با حضور فرماندار و شورای شهر مه و لات برگزار، که در این جلسه گزارشات خوبی از سوی فرماندار، اعضای شورای شهر و رئیس اداره ورزش شهرستان داده شد که بر اساس آن از اماکن ورزشی بازدید کردیم تا بتوانیم بخشی از مشکلات ورزش و جوانان شهرستان را مرتفع کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص پروژه های این شهرستان بیان کرد: بیشتر برنامه های اداره کل بر تکمیل پروژه های نیمه تمام است که بر اساس آن برای سالن کشتی ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار قرار دادیم که صد در صد آن اختصاص پیدا کرده است.

فتاحی ادامه داد: به دلیل اینکه پیمانکار پروژه بسیج سازندگی است قرار بر این شد که این سازمان برنامه تکمیل پروژه را به اداره کل ورزش بدهد تا اینکه اعتبارات را در قالب خرید سقف سالن و تجهیزات مورد نیاز تامین کنیم همچنین امیدوارم به زودی این سالن به بهره برداری برسد.

وی ضمن تشکر از خیرین روستای عبدل آباد در خصوص ایجاد سالن ورزشی در این روستا تصریح کرد: قرار بر این شد که ما نیز کمکی را در راستای تکمیل این پروژه انجام دهیم و در بحث تجهیزات به آنها یاری رسانیم، البته سالن ورزشی این روستا افتتاح شده و زمین خاکی را نیز دارند.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی در خصوص سایر پروژه ها شهرستان عنوان کرد: برای استادیوم۱۲هزار نفری شهرستان با فرماندار صحبت شد تا در اعتبارات سال ۹۸ بودجه ای را در این راستا قرار دهیم همچنین برای احداث پروژه های جدید باید از پتانسیل خیرین استفاده کرد و در احداث ها، مبالغ به صورت کامل یا حداقل ۵۰ درصد از طرف خیرین پرداخت شود.

فتاحی در خصوص خانه جوان مه ولات بیان کرد: دولت در حوزه جوانان اقدامات خوبی را انجام داده است که هم اکنون در خراسان رضوی، ما ۷ خانه جوان که هر کدام ۶۶۵ متر زیر بنا دارند در دو طبقه در حال احداث داریم که برای هر کدام از آنها چیزی حدود ۱ میلیارد و سیصد میلیون تومان هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: اولویت برای خانه جوان با شهرستان هایی است که سازمان های مردم نهاد رسمی بیشتری داشته باشند که طی صحبت های انجام شده با فرماندار شهرستان باید از پتانسیل پارلمان مشورتی برای تشکیل سازمان های مردم نهاد استفاده کنند چرا که حداقل باید ۵ سازمان مردم نهاد در شهرستان وجود داشته باشد که برای آنها بتوانیم خانه جوان احداث کنیم.

مدیر کل ورزش و جوانان خراسان رضوی گفت: قطعا جوانان با تشکیل این سازمان های مردم نهاد علاوه بر ایجاد ساختمان خانه جوان از میتوانند از اعتبارتی که برای اجرای طرح جوان وجود دارد نیز استفاده کنند.

فتاحی در خصوص زمین های چمن مصنوعی نیز اظهار کرد: در سال ۹۸برنامه ما برای احداث زمین های چمن مصنوعی در ابعاد کوچک است که باید در روستا ها و شهرهایی که چمن مصنوعی ندارند احداث شود همچنین سعی بر آن است که با حضور وزیر ورزش کشور در خراسان، تفاهم نامه ای برای احداث زمین چمن های مصنوعی داشته باشیم.

وی افزود: در سفر به هر شهرستان، تفاهم نامه ای با فرمانداران جهت ایجاد زیر ساخت های لازم از جمله زیر سازی چمن مصنوعی و فنس کشی و برق انجام شد و تهیه چمن به اداره کل واگذار گردید.ارسال دیدگاه