سرخط خبر

» آخرین خبر » اجرای طرح استعداد یابی کاراته در خراسان رضوی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۰۷/۲۳ - ۱۳:۱۵

 کد خبر: 35393

اجرای طرح استعداد یابی کاراته در خراسان رضوی

رییس هیئت کاراته خراسان رضوی گفت : طرح بزرگ استعداد یابی کاراته "ستاره ها، ستاره می‌سازند" برای اولین بار در کشور و به صورت آزمایشی در طرقبه برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، محمد حجتیان در اولین جلسه کمیته استعداد یابی کاراته استان در شش ماه دوم سال جاری، اظهار کرد: کمیته استعداد یابی از جایگاه بسیار مهمی در هر رشته ورزشی خصوصا این رشته رزمی برخوردار است، چرا که با شناسایی استعداد های نهفته در متن جامعه می‌توانیم کمک شایانی در پشتوانه سازی قهرمانان این رشته و کسب سکو های ارزشمند داشته باشیم .
وی خاطر نشان کرد: امروزه در سطح جوامع کشور های مختلف جهان برای پشتوانه سازی رشته های مختلف ورزشی با استفاده از متخصصین امر استعداد یابی توانسته اند استعداد های درخشانی را در رشته های مختلف به جوامع ورزش خود معرفی کنند.
رییس هیئت کاراته خراسان رضوی افزود: خوشبختانه این شرایط در این هیئت نیز با حضور مربیان ارزشمند و باتجربه استان در حال اجرا است و در نیمه دوم سال نیز بنا را بر افزایش آزمون های استعداد یابی در سطح استان گذاشته ایم و به نتایج مثبت و قابل قبولی دست یافته ایم .
حجتیان در ادامه گفت؛ شاید استعداد یابی در کشور و در رشته های مختلف ورزشی صورت پذیرفته ولی طرح بزرگ استعداد یابی ستاره ها، ستاره می‌سازند برای اولین بار در کشور و به صورت آزمایشی در طرقبه و در دو بخش دختران و پسران، رده های سنی ۹ تا ۱۳ سال و با همکاری اداره ورزش و جوانان و شهرداری طرقبه و شاندیز اجرا خواهد شد.
وی ادامه داد: در این طرح فقط قهرمانان ملی استعداد ها را شناسایی و پس از مشخص شدن در دوره های فشرده به جهت شرکت در مسابقات کشوری و عرصه های بین المللی پرورش خواهند یافت.
گفتنی است؛ در این جلسه علاوه بر بررسی راهکار های اجرایی این کمیته احکام سال جدید رییس و اعضای این کمیته نیز به جواد درویش به عنوان رئیس کمیته استعدادیابی و امیر اورلی دبیر و یاسر غنایی عضو این کمیته توسط حجتیان ابلاغ شد.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه