سرخط خبر

» آخرین خبر » آیین گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی در تربت حیدریه برگزار شد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۵ - ۱۲:۱۰

 کد خبر: 38434

آیین گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ پهلوانی در تربت حیدریه برگزار شد

همزمان با هفته ملی ترویج فرهنگ پهلوانی و ورزش زورخانه ای گردهمایی رؤسای هیئت های ورزشی تربت حیدریه به میزبانی هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای شهرستان و با حضور نماینده مجلس، فرماندار شهرستان و رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، مجید رضایی در این مراسم ضمن قدردانی از میزبانی هیئت ورزش‌های زورخانه‌ای روح ورزش را آمیخته با پهلوانی خواند و روز ملی ترویج فرهنگ پهلوانی در کشور را یاداور ترویج اخلاق و جوانمردی در ورزش دانست.

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه افزود: هیئت های ورزشی شهرستان با همت مضاعف و دلسوزانه مسیر پیشرفت را طی می‌کنند و امیدواریم سیاست های کلان حمایتی نیز منجر به رشد جایگاه ورزش در جامعه شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست تحول اقتصادی ورزش را یک ضرورت برشمرد و عنوان کرد: پرداختن به ورزش یک حکم شرعی و نیاز ضروری اجتماعی است و در راه رسیدن به اهداف این حوزه در گام نخست باید تلاش کرد تا شکل ورزش در بین خانواده ها از یک کالای لوکس به کالایی ضروری تغییر پیدا کند.

محسن زنگنه سیاست زدگی را آفت بزرگ ورزش نامید و ادامه داد: گره خوردن ورزش و سیاست این حوزه مهم را از مسیر خود خارج می کند و مهمترین اولویت در ورزش پرهیز آن از سیاست زدگی است.

وی افزود: هیئت های ورزشی با توجه به جامعه مخاطب گسترده نقشی پررنگ در توسعه اجتماعی و فرهنگی شهر ایفا میکنند و ورود بخش خصوصی به این حوزه روند توسعه را سرعت خواهد بخشید.

هم‌نوایی‌گروه مرشدین حیدر، بررسی فرصتهای حوزه ورزش تربت حیدریه و تقدیر از نماینده مجلس شورای اسلامی توسط هیئت ورزش های زورخانه ای شهرستان از دیگر بخش های آیین گرامیداشت هفته ترویج فرهنگ‌پهلوانی در تربت حیدریه بود.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه