سرخط خبر

» آخرین خبر » آغاز لیگ برتر بدمینتون با میزبانی تیم شهید فخار در مشهد

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۶/۱۹ - ۱۱:۳۹

 کد خبر: 39458

آغاز لیگ برتر بدمینتون با میزبانی تیم شهید فخار در مشهد

از روز پنجشنبه 20شهریورماه لیگ برتر بدمینتون بانوان آغاز می‌شود و در اولین هفته، تیم مشهدی لیگ یعنی شهید فخار، میزبان حریف شاهرودی خود خواهد بود.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، از روز پنجشنبه 20شهریورماه لیگ برتر بدمینتون بانوان آغاز می‌شود و در اولین هفته، تیم مشهدی لیگ یعنی شهید فخار، میزبان حریف شاهرودی خود خواهد بود.

برخلاف برخی رشته‌ها که همچنان بلاتکلیف هستند و فدراسیون‌های مربوطه نتوانسته‌اند تصمیمی برای لیگ‌های ورزشی بگیرند، رشته بدمینتون توانسته است در سریع‌ترین زمان ممکن جواز برگزاری لیگ را از ستاد مقابله با کرونا دریافت کند و به‌همین‌خاطر تنور رقابت‌های این رشته در بخش بانوان گرم شده است. اما نکته جالب و درخورتوجه لیگ، نحوه برگزاری فصل جدید است. در حالی که کرونا باعث شده رشته های دیگر رو به مسابقات متمرکز بیاورند اما لیگ بدمینتون که در سال‌های گذشته متمرکز بوده، قرار است امسال به‌صورت هفتگی و رفت‌و‌برگشتی باشد.

سرمربی تیم شهید فخار درباره اولین میزبانی از حریف اظهار کرد: هفته نخست لیگ برتر بدمینتون روز پنجشنبه آغاز می‌شود که تیم مشهد از ساعت‌16 در سالن شهید فخار مجموعه‌ورزشی سجاد میزبان تیم شاهرود خواهد بود. براساس پروتکل‌های بهداشتی که اعلام شده است، نمی‌توانیم میزبان تماشاچیان و علاقه‌مندان باشیم و در کل سالن تنها 10 تا 15 نفر می‌توانند روی سکو حضور داشته باشند.

لیلا اقبال، درباره تغییرات تیم و آمادگی تیم برای حضور در فصل جدید مسابقات گفت: ترکیب تیم تغییر چندانی نکرده است. فصل گذشته 2 بازیکن غیربومی داشتیم که آن‌ها را دیگر در اختیار نداریم و به‌صورت 100درصدی یک تیم بومی و مشهدی راهی میدان می‌شود. 2 بازیکن نیز در رده نوجوانان به تیم اضافه شده‌اند. همگی با انگیزه و دارای رنکینگ خوبی هستند.

وی ادامه داد: با وجود تعطیلی‌ها و شیوع کرونا قطعا در لیگ شاهد تأثیرات نامطلوب آن خواهیم بود؛ اما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا بهترین عملکردمان را به نمایش بگذاریم. از‌سوی‌دیگر با آنالیز تیم‌های دیگر متوجه شدیم همگی بازیکنان ملی و باتجربه‌ای در اختیار دارند که کار را برای ما سخت می‌کند. ای کاش فدراسیون برای جذب بازیکن ملی‌پوش در هر تیمی سقف مشخص می‌کرد، اما در‌حال‌حاضر 2 تیم با جذب این ورزشکاران در سطح بالایی قرار دارند. فصل گذشته تجربه رقابت با این تیم‌ها را داشتیم و توانستیم با همین بضاعتی که در اختیارمان است و شرایط سختی که وجود دارد، سهمیه را حفظ کنیم. امسال نیز به‌دنبال کسب سکو نیستیم، اما از جایگاه فصل قبل دفاع خواهیم کرد و آن را ارتقا می‌دهیم.

اقبال خاطرنشان کرد: باید قدردان هیئت استان باشیم که در این وضعیت و با‌وجود اینکه در طول تابستان سالن‌ها تعطیل بود و هیچ درآمدزایی نداشت، از تیم بانوان حمایت کرده و هزینه‌های سنگین حضور در لیگ را قبول کردند. امیدوارم ورزش بانوان بیشتر دیده شود تا حامیان مالی جذب شوند و بخشی از مشکلات تیم‌های بانوان را حل کنند.

در این روزها دختران بدمینتون‌باز، تمرینات آمادگی برای حضور در لیگ را پشت‌سر می‌گذارند که روز گذشته در حاشیه یکی از این تمرینات فرزاد فتاحی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان رضوی، به‌همراه سروری، سرپرست معاونت ورزش بانوان این اداره، از تمرینات تیم بانوان بازدید کرد.

فتاحی در این بازدید از اختصاص بودجه‌ای متناسب با نیازهای بدمینتون بانوان در آینده‌ای نزدیک خبر داد و گفت: حمایت از ورزش بانوان از جمله اهداف ماست و به محض تخصیص بودجه ورزش بانوان، حمایت لازم را از این رشته پرطرف‌دار انجام خواهیم داد.

امسال تیم‌های ذوب‌روی صبای زنجان قهرمان فصل گذشته لیگ، شهید فخار مشهد، شهرداری شاهرود، میلاد تبریز و آکادمی ایران‌زمین تهران حضور دارند که آکادمی و میلاد، تیم‌های تازه‌وارد لیگ بدمینتون محسوب می‌شوند.

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه