سرخط خبر

» آخرین خبر » آغاز حرکت دوندگان جاده ولایت با زیارت یادمان شهدای شلمچه

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۴/۱۸ - ۱۳:۴۶

 کد خبر: 23313

آغاز حرکت دوندگان جاده ولایت با زیارت یادمان شهدای شلمچه

عصر روز یکشنبه و همزمان با شب شهادت امام جعفر صادق، کاروان جاده ولایت با حضور در یادمان شهدای شلمچه و تجدید میثاق با آرمان های شهدا حرکت در مسی این جاده را آغاز کردند.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، نهمین جشنواره فرهنگی ورزشی رضوی عصر روز یکشنبه با حضور مردم و استقبال رسمی مسئولان کشوری و لشکری در یادمان شهدای شلمچه آغاز شد. در این مراسم پرچم مطهر حرم رضوی در دستان اعضای کاروان جاده ولایت افراشته شده و مردم و مسئولان حاضر در مراسم از این پرچم مقدس تبرک جستند.
کوروش صبوریان، مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در این مراسم گفت: ورزش ابزار مناسبی برای ترویج فرهنگ ناب محمدی است. هرساله اتفاقات بسیار خوب و سرشار از عشق و دلدادگی به حضرت رضا در این مسیر رخ می دهد و ما قصد داریم این اتفاقات را برای ارائه به نسل جوان مستند سازی کنیم.
وی با اشاره به طول جاده ولایت و استان های تحت پوشش آن افزود: دوندگان جاده ولایت، مسیر شلمچه تا مشهد مقدس به طول ۲۳۰۰ کیلومتر را طی خواهند کرد. ۵ استان ۳۰ شهر و ۱۵ قدمگاه در این مسیر پوشش داده می شود. صبوریان افزود با توجه به تهاجم فرهنگی غرب بر جوانان کشور، سعی می شود در این مسیر، سیره امام رضا (ع) برای جوانان و مردم ارائه شود.
امیر آذریان فرمانده فرارگاه شمال شرق ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: این حرکت فرهنگی و ورزشی بیانگر عشق و علاقه به ولایت است و هیچ وقت اجازه نخواهیم داد که خدشه ای در خط ولایت به وجود بیاید. نه تنها اعضای این کاروان بلکه تمام مردم ایران دوست دارند این مسیر را طی کنند.
نصیری معاون اداره کل ورزش و جوانان استان خوزستان همچنین با اشاره به در نظر گرفتن تمام تمهیدات لازم برای کاروان جاده ولایت در این استان گفت: دوندگان جاده ولایت در استان خوزستان پس از شلمچه، از شهرهای آبادان، کارون، اهواز، رامهرمز، بهبهان عبور خواهند کرد.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به گرمای شدید هوا در استان خوزستان، پیش بینی آمبولانس و پلیس راهور جهت پوشش کاروان جاده ولایت در شهرها و جاده ها صورت گرفته است.
حسن نوری، معاون سلامت و تربیت بدنی شهرداری مشهد نیز در این مراسم گفت: شهرداری مشهد، با توجه سیاست های فرهنگی و با دستور مهندس تقی زاده خامسی برای اولین بار بخشی از تعهدات این جشنواره را بر عهده گرفته است.
وی بیان کرد: ورزش بدون پشتوانه معنویت کاربردی ندارد. در همین راستا شهرداری مشهد علاوه بر حمایت از کاروان جاده ولایت، برنامه های متعددی در دهه کرامت در شهر مشهد برگزار خواهد نمود.ارسال دیدگاه