سرخط خبر

» آخرین خبر » آغاز تمرینات تیم ملی کشتی بانوان با حضور 3مشهدی

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۷/۲۷ - ۱۳:۳۹

 کد خبر: 40151

آغاز تمرینات تیم ملی کشتی بانوان با حضور 3مشهدی

اردوی تیم ملی بانوان با ۱۲کشتی‌گیر و با هدایت مربیان مشهدی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، کشتی آلیش زنان ایران از دی‌ماه۹۸ و پس از قهرمانی در مسابقات جهانی قزاقستان فعالیتی نداشت و با شیوع ویروس کرونا در کشور تعطیل شد، تا اکنون که پس از ماه‌ها وقفه قرار است اردوی تیم ملی آلیش برگزار شود. شروع این تصمیم با انتخاب سرمربی جدید رقم خورد که علیرضا دبیر، رئیس فدراسیون کشتی، مربی مشهدی، آنا براتی، را به‌عنوان سرمربی تیم ملی آلیش بانوان انتخاب کرد. بلافاصله زمان برگزاری اردو مشخص شد و 12کشتی‌گیر به اردوی تیم ملی دعوت شدند و قرار است از امروز تا اول آبان‌ماه در سالن جهانبخت تهران به تمرین بپردازند.

براتی، مربی مشهدی‌ها، در فهرست ورزش‌کاران دعوت‌شده بین شاگردان خود و دیگر ورزش‌کاران تفاوتی قائل نشده و تنها در یک وزن کشتی‌گیر مشهدی به اردو دعوت شده است. محیا اکبری تنها همشهری اوست که در وزن 70کیلوگرم با ورزش‌کار مازندرانی، سحر غنی‌زاده، حضور دارد و باید برای پوشیدن لباس تیم ملی رقابت کند. 4ورزش‌کار مازندرانی، 2ورزش‌کار تهرانی و ورزش‌کارانی از فارس، خراسان‌شمالی، کرمانشاه و اصفهان، دیگر افراد حاضر در اردو هستند. در کادر فنی تیم ملی کشتی آلیش هم از دوره‌های گذشته یک مربی مشهدی دیگر حضور داشته است که در این دوره نیز بدن‌سازی تیم بر عهده تکتم بیدل، مربی مشهدی در رشته‌هایی همچون بدن‌سازی و جودو است. 3مربی با معرفی هیئت‌های کشتی استان‌های مازندران، تهران و کرمانشاه نیز در کنار تیم حضور خواهند داشت.

نفرات دعوت‌شده باید در شهرهای خود آزمایش کرونا بدهند و در صورت سلامتی وارد اردو شوند. گفته شده است این مرحله از اردو بیشتر به تمرینات میدانی و آزمایش اختصاص دارد و قرار نیست ورزش‌کاران برخوردی داشته باشند. یعنی ورزش‌کاران روی تشک جداگانه کار می‌کنند و با هم کشتی نمی‌گیرند. از طرفی سالن تمرین قبل از شروع کار ضدعفونی می‌شود.
آنا براتی، سرمربی تیم ملی آلیش بانوان، درباره حضورش در رأس تیم می‌گوید: برنامه‌ها و آرزوهای بزرگی برای تیم ملی دارم و یکی از اولین کارهایی که باید انجام بدهیم، تکرار قهرمانی در جهان است، اما کرونا اجازه برنامه‌ریزی بلندمدت را نمی‌دهد. بنابراین اولین برنامه ارزیابی کشتی‌گیران است که برای این کار تیم اعزامی به مسابقات جهانی را همراه با چند نفر دیگر دعوت کرده‌ایم.
او افزود: ۹ماه از کشتی‌گیران بی‌خبر بوده‌ایم. با هم ارتباط داشتیم و از تمرینات خود می‌گفتند، اما باید وضعیتشان را ببینیم. در نتیجه این اردو برگزار می‌شود. این وقفه برای ما خیلی بد بود و برنامه‌هایمان را عقب انداخت. تمام سالن‌های کشتی بسته بودند و می‌ترسیدم دختران پایشان را روی تشک بگذارند. چون جانشان خیلی مهم‌تر است. با این حال کشتی‌گیران تمرینات بدن‌سازی خود را پیگیری می‌کردند و از آنجا که تکنیک‌ها را بلدند، اگر آمادگی بدنی خوبی داشته باشند، راحت‌تر به اوج آمادگی می‌رسند. برنامه بعدی باید مسابقات کشوری باشد تا تمام کشتی‌گیران را محک بزنیم. قرار بود این مسابقات بهمن یا اسفند سال گذشته برگزار شود، اما به‌دلیل شیوع کرونا لغو شد. اکنون هم با وجود این بیماری مجبوریم برنامه‌های کوتاه‌مدت داشته باشیم و به‌آرامی جلو برویم.

 

 

 

منبع:شهرآرا

Print Friendly, PDF & Email


ارسال دیدگاه