سرخط خبر

» آخرین خبر » آخرین فرصت برای حضور در المپیک جوانان

تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۲/۲۷ - ۱۰:۳۶

 کد خبر: 21858

آخرین فرصت برای حضور در المپیک جوانان

ستاره جوان تیم ملی تنیس روی میز ایران پس از رقابت‌های جهانی سوئد خود را آماده می‌کند تا در آخرین دور توزیع سهمیه المپیک جوانان آرژانتین، موفق به کسب سهمیه شود، مسابقاتی که در استرالیا برگزار خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری اداره کل ورزش و جوانان خراسان رضوی، ورزشکار مشهدی تیم ملی تنیس روی میز در ادامه هفته‌ها و ماه‌های سراسر تمرین و مسابقه ، ماموریت جدیدی پیش رو دارد و آن کسب سهمیه المپیک جوانان در استرالیا است.

اشتری چندی قبل در مسابقات جهانی سوئد مسابقه داد و بخشی از بدنه تیم موفق ایران در این رقابت‌ها بود، اشتری که نفر اول رنکینگ اخیر ITTF در بین پینگ پنگ بازان دختر ایرانی است درباره مسابقات جهانی اظهار کرد: پیش از این هم تجربه مسابقات جهانی را در آلمان داشتم و امسال در مسابقات جهانی سطح ۲ جهان در سوئد، برای اولین بار در این سطح رقابت می کردم. این تجربه جدیدی برای من بود.

وی افزود: در سوئد توقع نتایج خوبی داشتیم اما نه در حد صعود به دسته یک، انتظارمان این بود که بتوانیم در دسته دوم باقی  بمانیم و به این هدف هم رسیدیم و حتی جایگاه تیم هم ارتقا پیدا کرد.

ملی پوش تنیس روی میز درخصوص عملکرد خود تصریح کرد: من از عملکرد خودم راضی بودم اما نظر مربی و مسئولان فدراسیون شرط است. حریفان بسیار دشواری داشتم. تیم های اسپانیا و پرتوریکو بازیکنان زیر رنکینگ ۵۰ داشتند. فکر می کنم بازی با حریف پرتوریکویی و نفر ۳۷ جهان سخت ترین بازی من بود.

اشتری بیان کرد: سال های سال، ندا شهسواری رنکینگ اول ایران را داشت و در رنکینگ اخیر ، من در صدر رنکینگ قرار گرفته ام البته در کل رنکینگ ما نسبت به قبل سقوط داشته است. این سقوط در رنکینگ بر اساس قوانینی است که فدراسیون جهانی تنیس روی میز در مورد نحوه رتبه بندی بازیکنان لحاظ می کند و الزاما به معنای این نیست که یک نفر از دیگری به شکل محسوسی برتر است.

وی خاطرنشان کرد: پیش از این یک دور از مسابقات کسب سهمیه المپیک جوانان در تونس را پشت سر گذاشته ام و در آخرین فرصت برای المپیک جوانان باید به استرالیا بروم. البته یک دور دیگر از مسابقات کسب سهمیه در تایلند برگزار شد که شیما صفایی نماینده ایران بود که متاسفانه نتوانست سهمیه بگیرد، در آن زمان، من در مسابقات جهانی سوئد حضور داشتم اما در آخرین دور انتخابی در استرالیا شرکت می کنم. المپیک جوانان پاییز در آرژانتین برگزار می شود و امیدوارم یک سهمیه برای ایران به دست بیاورم.ارسال دیدگاه